سامانه انتشارات پژوهشگاه نیرو به همت معاونت پژوهشی و اداره نشر علم و پایش آینده‌نگاری راه‌اندازی شد.
1399-04-29

سامانه انتشارات علمی تحقیقاتی پژوهشگاه نیرو به همت معاونت پژوهشی و اداره نشر علم و پایش آینده‌نگاری پژوهشگاه نیرو با هدف توسعه مرزهای دانش و سهولت و سرعت دستیابی به آثار علمی راه‌اندازی شد.

این سامانه، سامانه‌ای چندمنظوره جهت ثبت و ارائه یافته‌های علمی پژوهشگران صنعت برق و انرژی در قالب پایگاه گزارش‌های الکترونیکی (EReport) با اختصاص کدی منحصربه‌فرد جهت تعیین مالکیت معنوی پژوهشگاه نیرو و اختصاص کد شاخص DOI برای نخستین بار در مراکز علمی و موسسات پژوهشی؛ پایگاه کتاب‌های الکترونیکی (Ebook) با اختصاص شابک، پایگاه کتاب‌های چاپی با قابلیت فروش آنلاین و پایگاه بروندادهای تخصصی گروه‌ها/مراکز پژوهشی و اسناد علمی مرتبط با بحران کرونا در صنعت برق است.

اخذ کد DOI برای گزارش‌های الکترونیکی پژوهشگاه نیرو، علاوه بر ایجاد امکان نمایه‌سازی و ارجاع‌دهی در انتشارات معتبر بین‌المللی (مقالات، کتب، پتنت، فصول کتاب و ...)، موجب ارتقای شاخص‌های علمی (H-index و Citation) پژوهشگران در سایت‌های آماری- استنادی مطرحی همچونWeb of science ، Scopus و Google scholar خواهد شد.

سامانه انتشارات با ایجاد امکان پذیرش و اخذ درخواست چاپ منابع، انجام فرآیند داوری و ... در بخش حساب کاربری سامانه؛ امکان ثبت‌نام، ارسال آثار و پیگیری درخواست‌ها را فراهم آورده است.